18. - 25. května 2018: Alchemy of Prague

Alchymie jako velkolepá záhada vědecká zaměstnávala po celá staletí nejpřednější duchy všech národů a ubírala se jako některé vlasatice drahou neznámou. Všude si osvojovala výboje ducha lidského a účastnila se všech jeho výprav, šťastných i nešťastných.

Naše již třetí mezinárodní setkání s alchymií pod záštitou Rogera Greena a jeho Academy of Sacred Geometry je věnováno památce a dílu Vincenta Bridgese.

Kapitoly
  1. PROGRAM

Tradice alchymie se opírá o archaické vědění, jehož původ se klade před potopu světa, a které bylo údajně bohatší než aktuální poznání. Legendy připisují objev alchymie egyptskému bohu Thovtovi, její novodobou podobu pak thébskému králi Hermovi Trismegistovi. Jak a kdy se rozšířila do dalších částí světa se dnes již asi nedopátráme, podobně jako nezjistíme, kdy se začala používat u nás. Doložit lze její značné rozšíření a využití v obou érách rozkvětu českých zemí, za vlády Karla IV. a Rudolfa II.

Pověst Čech a Prahy jako centra alchymických studií k nám opakovaně přivádí svobodomyslné umělce, filosofy, vědce, prostě všechny, kdo jsou zvyklí myslet jinak. I proto zve Roger Green na setkání lidí doslova z celého světa již potřetí. Krom Prahy se letos zaměříme na rožmberské kraje a Český Krumlov a vedle vážného studia a praktických seminářů budeme společně také slavit a užijeme si spoustu zábavy. Třeba při večeři v historických kostýmech s ukázkami historických tanců.

Významnou součást akce tvoří praktický spagyrický seminář pod názvem „Alchymie konopí“, na němž nám zkušený praktický alchymista a inspirativní učitel Paul Harris předvede, jak se z konopného oleje získává tradiční cestou vzácný lék. Společně strávený čas zahájíme symbolicky v Kelleyho věži v Praze křtem knihy Vincenta Bridgese „Alchemical Enigma“ a CD andělských volání v podání Ivy Marešové a ukončíme společným provedením rituálů v duchu těch nejlepších metafyzických tradic. Všechny části konference budou tlumočeny do češtiny.