18. března 2018 - Jarní rovnodennost

Setkání se strážci východu: Strážnice, Bzenec, a okolí


Poradní kruhy 2018

Líbí se mi vysvětlení na serveru Kosmas: poradní kruh je stará technika, jak se slyšet, a jak se třeba i domluvit. Zároveň je to ovšem úžasný způsob, jak "uslyšet" kruhy větší, třeba měsíční, sluneční roční kola nebo cykly našich životů, a jak se s nimi sladit, jak se plynule zařadit do toku času a dějů, v nichž se občas sami ztrácíme.

TERMÍNY:

24. března 2018 zdvojnásobí první čtvrt účinky všeho našeho konání a umožní nám šetřit energií

16. dubna 2018 nám novolunní umožní zbavit se toho, co by nám mohlo bránilo v růstu

8. května 2018 se nám s druhou čtvrtí bude dařit práce a

28. června si s úplňkem užijeme romantiky počínajícího léta a nakročíme k smíření a odpuštění


4. února 2018 - Eliášova skála ve Znojmě

Po předchozích fyzicky i energeticky náročných geomantických výletech bych vás letos u příležitosti probuzení hromu a okouzlení Peruna nadcházejícím jarem ráda pozvala v neděli 4. února na Hromniční bubnování do přívětivého a obvykle teplého Znojma.


ÚPLŇKOVÉ MEDITACE 2018

Jako vždy na Špilberku nad vodopádem, do května v 17,00, od května v 18,00:

31. ledna

2. března

31. března

30. dubna

30. května

28. června

Budeme si přidávat zajímavosti, v lednu nově objevený římský tábor u Svratky.


Jarní rovnodennost 2017

Rovnodennost nastává dne 20. března 2017 v 11,28 hodin, kdy Slunce stojí přímo na rovníku a pozvolna se začíná vracet na naši polokouli. Naštěstí jsou astronomické úkazy dlouhodobé a nějakou dobu trvá, než posun v energiích doputuje až k nám na Zem, můžeme si proto občas dovolit drobnou odchylku. Z praktických důvodů proto na rovnodennostní výlet vyrazíme v neděli 26. března. A kam? No přece do Jaroměřic, ať si to jaro pěkně proměříme.

Hlaste se prosím telefonicky nebo mailem do středy 22. března, ať si stihneme domluvit praktické detaily.


Hromnice v Perunově svatyni

Na tradiční hromniční výlet vás tentokrát zvu na neděli 29. ledna a kam jinam, než do míst jedné z našich nejznámějších svatyní boha Peruna (Jarovita), jehož první zahřmění, první jiskra lásky přináší první jarní deště, díky kterým země taje a zima odchází - na tajemný Klášťov . V případě nepřízně počasí naplánujeme odpovídající náhradní program, třeba exkurzi v Jelínkově palírně, ale doposud nám vždy přálo, v minulých letech v Hromnici i Třebíči bylo sice zima, ale slunečno. Hlaste se prosím mailem nebo telefonem nejpozději do úterý 24. ledna, abychom si naplánovali dopravu a ostatní praktické drobnosti.


Úplňky v roce 2017

sobota 11. února

neděle 12. března na svatého Řehoře

úterý 11. dubna

středa 10. května

pátek 9. června

neděle 9. července...


25.7. - 3. 8. 2017 Po stopách rýnských legend

Údolí řeky Rýna je jedinečné v mnoha směrech: představuje energetickou páteř Evropy - nebo alespoň její západní části, v níž se nacházely starší státní útvary odpovídající víceméně našim dnešním podmínkám - a zároveň přirozenou hranici jednotlivých říší, království a historických epoch rozvoje naší moderní evropské civilizace. Rýnu se říká "otec řek" a rýnské údolí si romantičtí umělci zvolili za ideální krajinu pro svá díla. Právě oni také znovu oživili staré legendy a převyprávěli je ve svých knihách, hudbě i obrazech.


5. listopadu 2016 - Setkání s předky

Na opožděnou oslavu Dušiček se vydáme na Kyjovsko, především na bohuslavické "tvrziště", kde se spojíme s dávnými předky, vyslechneme si vzkazy moudrých, projevíme jim vděčnost a vykročíme nejprve na cestu po stopách těch, kdo tu byli před námi, ke studánkám i sklípkům - konec konců i to víno patří ke kraji - a nakonec i každý k dalším dobrodružstvím vlastního života.

Hlaste se telefonicky nebo mailem do 2. listopadu, abychom se domluvili na dopravě a čase a místu srazu.


Úplňky 2016

Na úplňkovou meditaci se scházíme u zadní brány do hradu Špilberk v Brně, nad vodopádem, kde kdysi stával strom s kulatou lavičkou, v 18,00 letního času a v 17,00 zimního času. Spojujeme se se Zemí, aktivujeme místní linie a jejich pomocí zemskou mřížku a prostor Brna, vítáme všechny, kdo se přidávají na dálku, aby připojili svůj kousek země a úsilí.

16. září v 21:05 (nebudu v Brně)

16. října v 6:23 (nebudu v Brně)

14. listopadu ve 12:52

14. prosince v 1:05

a zimní slunovrat 21. prosince v 21:44.


  předchozí stránka 2 / 11   následující stránka