ŽENA A JEJÍ POKLADY - 17. - 21. srpna 2018

Jistě už se vám stalo, že vás váš partner v návalu něhy nazval svým pokladem. A nejspíš už jste si také nejednou vyslechly ironickou poznámku, že jste skutečný "poklad", jen ho vykopat. My bychom vám rády ukázaly, že nejen jste svým vlastním pokladem, ale že si jeho tři základní složky nesete v sobě, že k nim máte přístup, a že je také můžete používat.

V čase jednoho z nejtajemnějších předělů roku, v období bouří, které je zároveň dobou vhodnou k uctění divokosti, temnoty a plodivých sil Země, vás zveme na společně strávený prodloužený víkend v nádherném prostředí Vysočiny - důležitém přírodním předělu plném tajemných a magických míst.

Největším spouštěčem bouří v nás - emocionálních i fyzických - jsou bezesporu naše hormony. V dnešní době se čím dál více žen zajímá o možnosti jejich přirozenější harmonizace. Při zkoumání toho, jak nám v těchto našich snahách může pomoci strava a byliny, fyzická aktivita, ale i moudrost předků a jejich tradic v podobě legend, rituálů a archetypálních vzorců, nám bude průvodcem taoistická filosofie. Učení o třech pokladech člověka, v našem případě ženy, obsahuje řadu praktických návodů, rad, cvičení a postupů, jak se o ně dobře starat, které si společně vyzkoušíme.

Eva Leňová, která bude vaší průvodkyní,se tématice stravování věnuje přes třicet let, filosofie taoismu se jí stala blízkou zhruba před patnácti lety a práce se ženami si ji přitáhla asi před sedmi lety. Své zájmy a znalosti dále rozvíjí ve spolupráci s Akademií léčivé výživy, věnuje se józe, poradním kruhům, geomancii, tradicím a rituálům, pořádá poutě a výlety po vlasti i do vzdálenějších krajů.

Statek pod Stupníkem v Bořetíně je příjemně zrekonstruované klasické venkovské stavení s uzavřeným dvorem, soukromě provozované. Každý z aparmánů sestává ze dvou ložnic, obývací místnosti, kuchyňky, koupelny se záchodem. Navíc budeme používat společenskou místnost s předsálím ve stodole a dvůr. V okolí nejen rybníky ke koupání, ale několik historicky zajímavých, silových a tajemných míst.

Cena kurzu: 5.400,- zahrnuje ubytování, stravu, lektorné.